Csirkemell őzgerincben

Sok-sok éve karácsonykor Nővéreméknél jön össze a család apraja-nagyja. Ezúttal sem szakítottunk a hagyománnyal. Mivel Nővéremnek szűken szabta a főnöke a szabadidőt, úgy segítettünk neki, hogy Húgaim és én biztosítottuk az előételt, meg én természetesen a sütit:-) Legalábbis egy részét, mert vendéglátónk sem hagyhatta ki a sütést.
Ezt a receptet itt találtam, azaz az eredetijét, mert én "kissé" átalakítottam. Finom lett, főleg Leányzómnak ízlett, ezt keresgélte a hidegtálon.
Hozzávalók:

  • 50 dkg csirkemell
  • 15 dkg reszelt sajt
  • 2 főtt tojás
  • 3 nyers tojás
  • 15 dkg sonka
  • bors
  • 6-8 evőkanál zsemlemorzsa
  • 4 evőkanál tejföl
  • 30 dkg szeletelt bacon
Így készült:
A csirkemellet apróra vágtam, a sonkát és főtt tojásokat szintén.
Összekevertem a hozzávalókat a bacon kivételével. Sóztam, borsoztam. 
Két őzgerincformát kibéleltem előbb alufóliával, majd baconnal. Elosztottam bennük a masszát, ráhajtottam a lelógó szalonnaszéleket. Az alufóliát is összefogtam rajta, majd 185 fokos sütőbe toltam. 25-30 perc elteltével a fóliát lehajtottam az őzgerinc két oldalán, s addig sütöttem, míg a bacon szépen megpirult a tetején, ami kiborítva az alja lett...
Mikor kihűlt, kiborítottam a formából, s szépen lehetett szeletelni.


Az elmaradhatatlan fasírt került még a hidegtálra, az is sütőben sült, no meg krumplisaláta, sajttal és savanyú uborkával gazdagítva. 
A családi összejövetelen természetesen Vilike, Húgom kisfia volt a sztár. Imádni való kis tűzrőlpattant, örökmozgó menő manó. A család kedvence, versenyzünk a kegyeiért.De Ő mindenkinek osztogatja, igen barátságos, nyugodt, nyílt gyerek. És nem utolsó sorban aranyos:-)

Hédi is odavan érte, másik rajongója Keresztlányom:-)

17 megjegyzés:

  1. Guszta nagyon, nem is csodálom, hogy a lánykád keresgette. A hozzávalókat elnézve finom is lehetett.
    Aranyosak a gyerkőcök:-)

    VálaszTörlés
  2. Ez nálunk is családi kedvenc, szoktam vele variálni, de mindig sikert arat, már paleosan is elkészült nemrég:) Aranyosak a gyerekek, jó nektek, hogy így össze tud jönni a család, nálunk mindenki szerteszét van a világban:)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Trollanyu, nekem is van még pár ötletem a variációkra!
      Bizony jó, hogy évente néhányszor össze tudunk jönni. Kissé mi is szétszóródtunk, de elérhető közelben...

      Törlés
  3. Biztosan jó sok finomságot készítettetek, jók is az ilyen nagy családi összejövetelek! :) Guszta a husid, külön tetszik benne a főtt tojás, legközelebb kipróbálom így! :)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Köszönöm, Hankka! Volt minden, mi szem-szájnak ingere:-) No meg a nagy család, aminél jobb nincs is...

      Törlés
  4. Finom lehetett! Szépen gusztán tálaltad, szívesen megkóstoltam volna. Jó lehetett a nagy családi összejövetel :-)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Katalin, köszönöm! Bizony jó volt, meséljek róla? Ami a legjobb, hogy a gyerekek száma is gyarapszik a családban, ha nem is a várt ütemben (négyen vagyunk testvérek, négy utóddal összvissza):-)

      Törlés
  5. Hogy én ezt mennyire tudnám szeretni :) Édesek a gyerekek!

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Lilla, nem is lehet nem szeretni:-) Szerintem is édesek:-)

      Törlés
  6. Én is imádom ezt a husit! Nagyon finomat alkottál! Jó is a családi összetartás! :)

    VálaszTörlés
  7. Finomságok kerültek az asztalra, de hát Tőled Gerdi nem is várunk mást :)

    VálaszTörlés
  8. Igaza van Vicuskának :) Gerdi süti beindítja a Gerdi főz oldalt is?

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Janka, Te is aranyos vagy:-)
      Csak azért, nehogy azt higgyétek, csak sütiket szoktam készíteni:-)))

      Törlés
  9. Ó, hozzátok is eljutott ez a finomság. Nagy kedvenc nálunk is.
    A gyerekek olyan aranyosak és nagyon szépek!!!

    VálaszTörlés

Rántott zöldségek petrezselymes krumplival és uborkasalátával

Meglepődtem, hogy idén egyetlen bejegyzést se írtam. Ezek szerint csak terv maradt. Mert szerettem volna írni néhányszor, az biztos. Elhatár...