Apró rahátos kiflik

Legutóbbi otthoni utunkról hogy, hogy nem, nem hoztunk rahátot. Pedig mindig szoktunk, nem csak kalácstölteléknek, de kiflibe is nagyon finom. Ez még a tartalékból készült, persze nem most. Finom roppanós kiflik lettek, s nem csak a töltelék, a recept is Romániából való.

Hozzávalók:

  • 15 dkg zsír
  • 2 tojássárga
  • 10 dkg tejföl
  • 1 csomag vaníliás cukor
  • csipet só
  • liszt, amennyit felvesz (30-35 dkg)
  • rahát tölteni
  • vaníliás porcukor
Így készült:
A puha zsírt alaposan elkevertem a tejföllel, tojássárgákkal, csipet sóval, vaníliás cukorral, majd adagolni kezdtem a lisztet. Előbb kevertem, majd ahogy keményedni kezdett, gyúrtam. Annyi liszt került hozzá, hogy kemény, de jól gyúrható tésztát kapjak.
A rahátot kisebb, hosszúkás darabokra vágtam.
1 órányi pihentetés után a tésztát öt gombócra osztottam, s mindegyiket vékony, kerek lappá nyújtottam. Derelyemetszővel 8 részre vágtam (előbb ketté, majd még ketté, s feleztem minden részt). Mindegyikre 1-1 darab rahátot tettem és felsodortam.
Tepsibe sorakoztattam őket s 180 fokos sütőben szép pirosra sütöttem.
Még azon forrón vaníliás porcukorba hempergettem meg őket.


7 megjegyzés:

  1. Nagyon guszták lettek a kiflijeid :-) Most jut eszembe, hogy nekem is van rahátom, még pünkösdkor hoztuk. Ideje lenne már felhasználni :-)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Köszönöm, Katalin! A rahát elég sokáig eláll, hisz csupa cukor. De egy idő után kemény lesz, mint a kő, alig szeletelhető. Azért ezt ne várd meg, de egy darabig még biztos jó lesz a rahátod! Kalácsba szeretem legjobban.

      Törlés
  2. Válaszok
    1. Finom is a kifli raháttal is, de nálam a szilvalekváros verhetetlen! :-)

      Törlés
  3. KŐSZŐNET A RECEPT FELTALÁLONAK,E SOK JO TANÁCSÉRT.

    VálaszTörlés

Rántott zöldségek petrezselymes krumplival és uborkasalátával

Meglepődtem, hogy idén egyetlen bejegyzést se írtam. Ezek szerint csak terv maradt. Mert szerettem volna írni néhányszor, az biztos. Elhatár...