Lekváros kiflik

Ugyan ez a kifli még nem karácsonyra készült, de akár süthettem volna ilyet is. Harmadik napja töltöm a délutánjaimat a konyhában, s most gyorsan szakítok egy kis időt arra, hogy ezzel az aprósággal mindenkinek kívánjak békés, derűs, örömökben és sütikben gazdag ünnepeket!

Hozzávalók:
  • 60 dkg liszt
  • csipet só
  • 1 evőkanál porcukor
  • 15 dkg margarin
  • 15 dkg zsír
  • 1 csomag szárított élesztő
  • 4-5 evőkanál tejföl
  • 3 tojássárga
  • 1 citrom lereszelt héja
  • szilvalekvár tölteni
  • vaníliás porcukor beszórni
Így készült:
A lisztet, sót, porcukrot elmorzsoltam a margarinnal és zsírral. Hozzáadtam a tojássárgákat, citromhéjat, élesztőt, és fokozatosan annyi tejfölt, amennyi szükséges, hogy összeálljon a tészta. Azért túl kemény se legyen, könnyen lehessen gyúrni. 
A meggyúrt tésztát félórányi pihentetés után 7 részre osztottam.
Mindegyiket kerek lappá nyújtottam, 8 részre vágtam, lekvárt tettem rá, felsodortam, tepsibe pakoltam.
180 fokon addig sütöttem, míg pirulni kezdtek.
Még melegen porcukorral szórtam be.



3 megjegyzés:

  1. Nektek is boldog, meghitt ünnepet kívánok! Ennyi finom süti mellett biztos meglesz 😊

    VálaszTörlés
  2. Békés, boldog ünnpeket Nektek is! :-)

    VálaszTörlés
  3. Áldott, békés karácsonyt kívánok!

    VálaszTörlés

Rántott zöldségek petrezselymes krumplival és uborkasalátával

Meglepődtem, hogy idén egyetlen bejegyzést se írtam. Ezek szerint csak terv maradt. Mert szerettem volna írni néhányszor, az biztos. Elhatár...