Babos lecsó

Másmilyen lecsót terveztem, de Leányzó rizsesen kérte- az a kedvenc. Úgy is kezdődött, aztán hirtelen jött ötlettől vezérelve beleborítottam egy konzerv vörösbabot. Nem is volt olyan rossz ötlet, finom lett, s még másnapra is maradt belőle- ami nem egy hátrány, ugyanis eggyel kevesebb "mitfőzzekmármegint" gondom lett.

Hozzávalók:

  • 4 nagy fej hagyma
  • 6-8 darab lecsópaprika
  • 4-5 evőkanál olaj
  • só, bors, pirospaprika
  • 1 evőkanál házi ételízesítő
  • 1 dl rizs
  • 15-20 dkg kolbász
  • 1 konzervbab 
  • 2-3 dl paradicsomlé
Így készült:
A hagymát, paprikát megtisztítottam, feldaraboltam. Az olajon fedő alatt félpuhára pároltam. Közben sóztam is. Hozzáadtam a rizset meg háromszoros mennyiségű vizet. A vastagabb karikákra szelt kolbásszal együtt fedő alatt kis lángon főztem, míg a rizs megpuhult. Közben borsot, paprikát és házi ételízesítőt adtam hozzá.
Végül beleborítottam a leszűrt babot és ízlés szerint paradicsomlét. Ha szükséges, még sózom és ha felfőtt, kész is.

2 megjegyzés:

  1. Finom, gyors ebédetek lehetett! Úgy tűnik, jó ötlet volt beletenni a babot 😊

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Köszönöm! Nekünk ízlett így babosan. A lecsó meg szinte minden zöldséget elvisel.

      Törlés

Rántott zöldségek petrezselymes krumplival és uborkasalátával

Meglepődtem, hogy idén egyetlen bejegyzést se írtam. Ezek szerint csak terv maradt. Mert szerettem volna írni néhányszor, az biztos. Elhatár...