Zöldbabfőzelék csirkemájjal

Nem sűrűn főzök főzelékeket. Borsóból gyakrabban, mert az olyan gyorsan-finomat kategória, s tükörtojással mindenki szereti. A zöldbabnak kicsit több főzés kell, mint a borsónak, de viszonylag hamar kész van ez is. A feltét bármi lehet ízlés szerint, ezúttal csirkemáj készült rá.
Nem egy fotogén étel, meg én sem vagyok a fényképezőgép-kezelés bajnoka, de maga a főzelék finom! ☺


Hozzávalók:
A májhoz:

  • 1 nagy fej hagyma
  • 2-3 evőkanál olaj
  • 50 dkg csirkemáj
  • bors, paprika
A főzelékhez:
  • 1 fej hagyma
  • kevés olaj
  • 1 kg zöldbab (most mirelit)
  • 1 evőkanál házi ételízesítő
  • kapor, petrezselyem
  • 2 evőkanál liszt
  • kb. fél dl olaj
  • 2 dl tej
  • kanálhegynyi pirospaprika
Így készült:
A májhoz a hagymát apróra vágtam, az olajon megpároltam. Közben a májat megtisztítottam, feleztem. Az enyhén megpirult hagymára dobtam, enyhén sóztam. Fedő alatt hagytam készre párolódni- nem kell neki sok idő. Mikor kész, fűszerezem sóval, pirospaprikával.
A főzelékhez a hagymát szintén apróra vágom, majd beleborítom az edénybe a még fagyos zöldbabot. Annyi vizet öntök rá, amennyi majdnem ellepi. Sózom, s lefedve hagyom megfőni. Mikor már puha a zöldbab, elkészítem a rántást: az olajban elkeverem a lisztet- nem szoktam mérni az olajat, annyi legyen, hogy elkeverve a liszttel enyhén folyós állaga legyen. Kis lángon állandóan kevergetve fehéredésig pirítom. Hozzáöntöm a babhoz, közben keverem. Beleöntöm a tejet is, fűszerezem kevés kaporral és petrezselyemmel -illetve ízlés szerint-, keverek bele kevés paprikát is, hogy ne legyen sápadt. Összefőzöm, s kész is.
Lányom reklamált, hogy ez miért zöldbab, mikor sárga. ☺ 
A zöldbab is egy megosztó alapanyag, szerencsére nálunk mindenki szereti. Én különösen, főleg kora nyáron az első termésből zsenge zöldségekkel készült levest. Főzeléknek ritkán készül, de néha érdemes a változatosság kedvéért.

2 megjegyzés:

  1. Finomat főztél! Én is hasonlóan készítem, csak kapor nem kerül bele, s általában kevéske sült hússal, vagy pár kocka pörkölt hússal szoktuk enni. Májjal is biztosan nagyon finom volt!

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Köszönöm, Katalin! Eddig én sem készítettem májjal a zöldbab főzeléket, de nekem ízlett vele.

      Törlés

Rántott zöldségek petrezselymes krumplival és uborkasalátával

Meglepődtem, hogy idén egyetlen bejegyzést se írtam. Ezek szerint csak terv maradt. Mert szerettem volna írni néhányszor, az biztos. Elhatár...