Pizzás csavart

Az este sütöttem, hirtelen felindulásból. Nem volt semmi ötletem, mit rittyentsek gyorsan vacsira. Ez nem éppen gyors, de finom volt, fele együltünkben elfogyott. A másik fele reggeli, tízórai lett.

Hozzávalók:

  • 80 dkg liszt (fele rétesliszt)
  • 2 csapott teáskanál só
  • 12 dkg zsír
  • 1 tojás
  • 2 evőkanál tejföl
  • 3 dl tej
  • 1 teáskanál cukor
  • 3 dkg élesztő
A töltelékhez:
  • 2 evőkanál sűrített paradicsom
  • 1 dl ketchup
  • só, bors
  • csípős paprikakrém ízlés szerint
  • 1 mokkáskanál morzsolt bazsalikom
  • 1 mokkáskanál morzsolt oregánó
  • 20 dkg sajt (trappista)
Így készült:
A tejet megmelegítettem, elkevertem benne a cukrot, belemorzsoltam az élesztőt. Hagytam felfutni.
A kétféle lisztet, sót elvegyítettem, elmorzsoltam benne a zsírt. Hozzáadtam a tojást, tejfölt, élesztős tejet, s összegyúrtam. Kicsikét lágynak találtam, azért még egy evőkanál lisztet dagasztottam bele. 
Fél órát pihentettem a tésztát.
Közben elkészítettem a tölteléket: a sűrített paradicsomot, ketchupot, fűszereket összekevertem, a sajtot lereszeltem. 
A tésztát kinyújtottam, téglalap alakúra. Lekentem az egészet a paradicsomos kencével, felére rászórtam a reszelt sajtot, a tészta másik felét pedig ráhajtottam a sajtra. 
Kissé lenyomkodtam, majd derelyemetszővel ujjnyi csíkokra vágtam. Megtekertem őket, úgy tettem tepsibe.
Az első tepsit a hideg sütőbe tettem, bekapcsoltam 180 fokra s hagytam szép világosra sülni.
A második tepsivel közben kelt, majd követte az elsőt a sütőbe.

Még az első tepsivel sült, Fiamat máris lehozta a kíváncsiság, minek az illata terjeng odafent. Még azon melegen hozzáláttunk az elsőként kisülthöz, s teát kortyolgattunk hozzá. Finoman ropogós lett, s finoman pizzaízű. :-) 

4 megjegyzés:

  1. De szép egyformák! Jó sok lett, de biztos gyorsan fogyott, mert nagyon finomnak néznek ki :-)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Köszönöm, Katalin! Ó, nem olyan sok ez, több is elfogyott volna belőle! :-)

      Törlés
  2. Fantasztikusan jó ötlet, vittem is magammal, hogy bevessem a családnak! :-)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Zsuzsa, örülök, hogy tetszik! :-) Biztos nálatok is sikere lesz!

      Törlés

Rántott zöldségek petrezselymes krumplival és uborkasalátával

Meglepődtem, hogy idén egyetlen bejegyzést se írtam. Ezek szerint csak terv maradt. Mert szerettem volna írni néhányszor, az biztos. Elhatár...