Cseresznyés kevert, a kedvenc

A blog egyik legnépszerűbb receptje. Már 3 éve, hogy felkerült, azóta nem is sütöttem. Most újra elővettem,  leporoltam a receptet, s picikét növelve az adagokat, megsütöttem. Nem csaltak emlékeim, tényleg nagyon finom:-) Ezt bizonyítja a számtalan visszajelzés is; talán ez az, amit legtöbben megsütöttek. Más gyümölccsel is, de én maradtam a cseresznyénél. Ami ugye azóta már leérett, de most igyekszem behozni az elmaradásokat, mert végre ráérek.

Hozzávalók:

  • 5 tojás
  • 30 dkg cukor
  • 1 csomag vaníliás cukor
  • 1 citrom leve és héja
  • 1 dl olaj
  • 35 dkg liszt
  • csipet só
  • 1 csomag sütőpor
  • 1,2 dl tej
  • 1 evőkanál kakaó
  • cseresznye (kb. 70-80 dkg)
Így készült:
A tojásokat szétválasztottam.
A sárgákat a cukorral, vaníliás cukorral elkevertem. Hozzáadtam az olajat, a citrom lereszelt héját és kicsavart levét. Ezzel is elkevertem, majd a liszt következett több részletben, a tejjel váltakozva. 
A tojások fehérjét a csipet sóval felvertem, majd előbb egy keveset belőle, majd a többit is a masszához kevertem.
Sütőpapírral bélelt tepsibe simítottam a massza nagyobbik részét, majd a többihez kevertem a kakaót. Ezt pöttyökben a sárga massza tetejére pakoltam.
Végül rászórtam a kimagozott cseresznyét, s 180 fokos sütőben tűpróbáig sütöttem.

Hát ezért van, hogy egyik recept jön a másik után, naponta több is. Még tavaly nyári recept is van, ami nem került fel a blogra. Az más kérdés, hogy emlékszem-e még, hogyan készült, vagy hogy megtalálom-e a receptet. Közben meg születnek frissek is, azok élveznek elsőbbséget.

10 megjegyzés:

  1. Tényleg képtelenség követni a posztokat, olyan sűrűn jönnek. Ezek a kevert sütik a legfinomabbak, istenien mutat :)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Janka, azért köszönöm, hogy megpróbálsz követni:-) Meg a sütit illető dicséretet is!

      Törlés
  2. Ez a süti nekem is nagy kedvencem, 2 évvel ezelőtt sütöttem meg tőled, fent van a blogon is. Az idén is megsütöttem már kétszer.

    Annyi finomságot teszel fel tényleg az elmúlt napokban, hogy nem győzöm követni. Egyébként is mostanában ritkábban vagyok jelen a blogomon, de most végig nézek nálad mindent visszamenőleg. :)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Gabriella, Te szerintem rajtam is túlteszel sütésben:-) Örülök, de még mennyire, hogy Neked is kedvenceddé vált ez a süti!
      Jobb lenne, ha nem lenne ennyi időm, de ha már van, kihasználom. Még tőled készült két finomság is van elmaradva:-) Köszönöm, hogy ennyi időt szánsz rám:-)

      Törlés
  3. Jó kis sütemény! A virágok is nagyon szépek! :)

    VálaszTörlés
  4. Ezt feltétlenül ki fogom próbálni ! :) Nagyon hasonlít egyik kedvenc sütimhez, de mégis más!

    VálaszTörlés
  5. De jól néz ki, kinagyítottam :D Az a piskóta rész! Milyen szép nagy a cseresznyéd, remélem saját!

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Köszönöm, Vicuska! Á, nem, sajnos a cseresznye nem saját. A szomszédoknak viszont van saját! :-) Minden évben kapunk belőle.

      Törlés
  6. Milyen szerencsés körülmények :D Nálam sajnos egyik sem áll fennt!

    VálaszTörlés

Rántott zöldségek petrezselymes krumplival és uborkasalátával

Meglepődtem, hogy idén egyetlen bejegyzést se írtam. Ezek szerint csak terv maradt. Mert szerettem volna írni néhányszor, az biztos. Elhatár...