Habos gyümölcsös süti

Télen-nyáron elkészíthető, finom gyümölcsös süti. Most ugyan nyáron sütöttem- néha a 30 fok sem tud megállítani-, de friss gyümölcs híján fagyasztottból vagy befőttből is finom.


Hozzávalók:

  • 5 tojás (a sárgája a tésztához, a fehérje a habhoz)
  • 12,5 dkg vaj
  • 15 + 20 dkg cukor
  • 1 dl tej
  • 2 dl tejföl
  • 35 dkg liszt
  • 1 csomag sütőpor
  • 1 citrom leve
  • gyümölcs (most őszibarack)
Így készült:
A tojások sárgáját elkevertem a puha vajjal és a 15 dkg cukorral. Ezután belekevertem a tejet, lisztet, sütőport, tejfölt, citromlét. Sima masszát kevertem belőle.
A masszát tepsibe simítom, rászórom a felaprított gyümölcsöt.
180 fokos sütőbe tettem a tepsit.
Közben a fehérjéket felvertem a 20 dkg cukorral.
Mikor a süti kész, rásimítom a habot, visszateszem a sütőbe, mérsékelve a hőfokot 100 fokra.
Mikor a hab pirulni kezdett, kivettem a sütőből.
Kihűlés után szeletelhető.

2 megjegyzés:

  1. De finom lehetett ez a gyümölcsös habos édesség :-)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Finom volt, mégis maradt belőle egy csík, ami megszáradt. Ebben a melegben a süti sem fogy úgy, mint egyébként.

      Törlés

Rántott zöldségek petrezselymes krumplival és uborkasalátával

Meglepődtem, hogy idén egyetlen bejegyzést se írtam. Ezek szerint csak terv maradt. Mert szerettem volna írni néhányszor, az biztos. Elhatár...