Diós lekváros kifli

Évekkel ezelőtt elhoztam a Nővéremtől egy ősrégi receptes könyvet. Anyukánké volt. Már borítója sincs, így azt sem tudom, mennyire régi. De megsárgult lapjai elárulják, hogy nem mai csirke, valószínűleg nálam is öregebb. No ezt a könyvet lapozgatván akadt meg a szemem egy sütirecepten, amit azért persze kicsit átalakítottam. De a lényeget, ami miatt megtetszett, mindenképpen megtartottam: a megtöltött kiflikék diódarabokba mártogatását.


Hozzávalók:
  • 1 dl tej
  • 1 csomag szárított élesztő
  • 1 evőkanál cukor
  • 50 dkg liszt (fele rétesliszt)
  • 20 dkg zsír
  • 1 nagy csipet só
  • 1 tojássárga
  • 3 evőkanál tejföl
  • lekvár tölteni (szilva)
  • 1 tojásfehérje a tetejére
  • nagy maroknyi durvára vágott dió
Így készült:
A langyos tejben elkevertem a cukrot, belemorzsoltam az élesztőt.
A lisztben elmorzsoltam a zsírt. Hozzáadtam a sót, tojássárgát és élesztős tejet, s fokozatosan adagolva a szükséges mennyiségű tejfölt, összegyúrtam a tésztát.
Fél órányi pihentetés után 5 részre osztottam.
Mindegyiket kerek lappá nyújtottam, 8 részre vágtam, lekvárt tettem a tésztavégekre, felsodortam.
A tojásfehérjét enyhén felvertem, belemártottam a kiflik tetejét, majd a durvára vágott dióba. Így pakoltam tepsibe.
180 fokos sütőben pirulásig sütöttem őket.
Még melegen porcukorral szórtam be.


Amúgy is finomak a lekváros kiflik, szeretjük őket, de a pirult ropogós diódarabok a tetején még előrébb taszították a finomsági skálán. Szóval csak ajánlani tudom! 😊


2 megjegyzés:

  1. Nagyon guszták a tetejükön a vágott dióval, és fincsi is lehet!
    Én is szeretem a régi könyveket lapozgatni...

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Köszönöm szépen! :-)
      Szeretem a régi szakácskönyveket, mert fotó nélkül, csak a leírás alapján kell elképzelni, mi is sülhet-főhet ki belőle. Meg persze a régi, jól bevált recepteket sem vetem meg.

      Törlés

Rántott zöldségek petrezselymes krumplival és uborkasalátával

Meglepődtem, hogy idén egyetlen bejegyzést se írtam. Ezek szerint csak terv maradt. Mert szerettem volna írni néhányszor, az biztos. Elhatár...