Hozzávalók:
- 25 dkg zabpehelyliszt
- csipet só
- 1 csapott evőkanál cukor
- 12 dkg fehér búzaliszt
- 3 tojás
- tej szükség szerint
- 3 evőkanál olaj
Így készült:
A zabpelyhet kávédarálóval lisztté őröltem.
A zabpelyhet kávédarálóval lisztté őröltem.
A zabpehelylisztet, sót, cukrot, 1 tojást és kevés tejet simára kevertem. Furcsa állaga volt, ezért tettem hozzá lisztet is. Most már inkább hasonlított palacsintatésztához. A másik két tojást is hozzáadtam, simára kevertem, s még annyi tejet, hogy sűrűn folyós állaga legyen. Végül az olajat kevertem hozzá.
Az első palacsinta sütésekor picit megolajoztam az edényt, de a továbbiak anélkül sültek. Engedelmesen hagytam magát megfordítani, tenni-venni.
Lekvárral ettük, tavaly készült finomságos bodzavirág lekvárral, aminek a receptjével még tartozom. Utolsó üveget találtam belőle a polcon. Idén legalább duplázom az adagot, már akkor eldöntöttem, mikor az elsőként főzöttet kóstoltuk!
A palacsinta is finom volt, ici-picit más íze van, de senki nem panaszkodott rá.
Biztos finomak voltak, hisz nagyon jól néznek ki. Még nem ettem ilyet, egyszer lehet hogy megpróbálom. Bár én sem szeretek palacsintát sütni, nem is szoktam, azt szoktam mondani, hogy nem is tudok :-) mindig a férjem süti. Enni viszont nagyon szeretem :-) A bodzavirág lekvárod is finom lehet, kíváncsi lennék a receptjére.
VálaszTörlésKöszönöm, Katalin! :-) Érdemes kipróbálni, így is finom a palacsinta. Ha én arra várnék, hogy a Férjem süssön palacsintát, még annyiszor sem ennénk! :D
TörlésA bodzaviráglekvár receptjét majd akkor hozom, mikor készül az idei adag, mivel fotó nem készült róla. Sőt, levendulavirággal is készült, ugyanúgy, az is finom lett.
Látszik rajtuk milyen finomak. Nekem jöhet frissen, másnaposan, hidegen, melegen ...csak palacsinta legyen. :) Sajnos én nem vagyok nagy palacsintaszaki, nem igazán megy a palacsinta sütés, pedig nagyon szeretem.
VálaszTörlésKöszönöm, Okki! :-) Azt hittem, egyedül vagyok azzal, hogy nem szeretek palacsintát sütni... De már egész csapatunk van! :D
Törlés